Dziś nietypowo o jednym człowieku i jego pomyśle.

Fundacja Virtual Dream – Piotr Łój

Dlaczego postanowiłem o nim napisać?

Do tej pory spotkałem się z pojęciem wirtualnej rzeczywistości w filmach SF i grach, szkoleniach. Jest ona często przedstawiana jako nowy kierunek rozwoju IT. Docelowo ma wzbogacić nasze życie albo zmienić je zupełnie, przenieść na inny „wyższy poziom”.

Czy aby na pewno? Wirtualna rzeczywistość to wiele zagrożeń  i możliwości. W niniejszym poście przedstawię osobę, która swoimi pomysłami „ujarzmia” wirtualną rzeczywistość i stara się nadać jej zupełnie inny kierunek.

Wirtualnym kłamstwem w realne granice – jak przekonać mózg, że zdrowieje | Piotr Łój | TEDxWSB

Powyżej wykład, Piotr Łój, na temat wirtualnej rzeczywistości warto się zapoznać VR to wielka moc ale zawsze należy mieć umiar.

Piotr Łój i jego pomysł

Pomysł Piotra, opiera się na zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości w terapii osób (dzieci) z chorobami nowotworowymi, które przez wiele tygodni przebywają w szpitalach czy hospicjach. Są poddawane chemioterapii, która pomaga w zwalczeniu choroby ale samo w sobie  jest  długie i bolesne.

Tu wkracza Piotr z wirtualną rzeczywistością i swoimi pomysłami, które są ciągle realizowane.

Pomaga przetrwać dzieciom trudny czas związany z chemioterapią i miesiącami spędzonymi w szpitalu.

Virtual Dream story – Piotr Loj 2015 2016

Na koniec

Czas mamy trudny (nie da się ukryć), warto jest pomyśleć o innych, nie skupiać się na sobie. To co jest teraz jest przejściowe i kiedyś się skończy. Wrócimy do normalnego życia.  Lecz problemy poruszane przez bohatera niniejszego wpisu pozostaną. Może warto pomóc?

Linki

Kategorie: Unity