Witam, nazywam się Marcin Juranek, pracuję jako programista od czterech lat. Nie jestem już pierwszej młodości, programowaniem (w biznesie) zająłem się późno, wcześniej pracowałem jako tester, potem informatyk (naprawa komputerów, pomoc użytkownikom), a teraz pracuje jako programista .Net (C#, MS SQL). Nim zostałem testerem pracowałem przez kilka lat  jako elektromonter na kopalni (powierzchnia) wtedy też studiowałem (wieczorowo) na Politechnice Śląskiej w Gliwicach.

Tyle historii. Do nie dawna jedynym celem było napisanie działającej aplikacji, nie ważne jak, byle by działała. Moje podejście zmieniło się po przeczytaniu książki Maciej Aniserowicza „Zawód programista”, którą gorąco polecam. Za czołem interesować się jakością pisanego kody,  dobrymi praktykami. Przeczytałem „Czysty Kod” autor Robert C. Martin (wujek Bob), książka która uświadomiła mi jak powinien wyglądać kod ale też jak ważny jest rozwój i ciągła nauka.

Dzięki temu blogowi chcę nie tylko pokazać moje aplikacje ale także uczyć się dobrych praktyk. Wszelkie przykłady będę pokazywał na moich aplikacjach, kody źródłowe dostępne na Githubie.

To jest mój drugi blog, pierwszy założyłem kilka lat temu ale dopiero w tym roku napisałem tam ponad 30 postów. Nie jestem zadowolony z z tamtego bloga, z jakości postów i jego wyglądu. Dojrzałem (tak jak w przypadku programowania) do decyzji o założeniu nowego bloga, który stałby się moją wizytówką, pełnego lepszych treści.

O czym będę pisał? Przede wszystkim stworzyłem tego bloga z myślą o dokumentacji dla moich projektów „Aplikacja do obsługi maratonu rowerowego” oraz „Symulacja Giełdy”. Myślę że z czasem będę też dodawał trochę bardziej ambitne treści, które jednak dotyczyć będą moich przemyśleń na tematy związane z programowaniem.

Po za pracą i maratonem, jest dom, żona dwójka dzieci, spory plac do ogarnięcia (koszenia, a zimą odśnieżania), kawałek pola na szczęście ziemniaków już ręcznie nie sadzimy (jest sąsiad z traktorem). Relaksuje się grając w gry, czasami myślę, że za dużo czasu spędzam w tamtym wirtualnym świecie.

Miłego czytania.

Kategorie: Inne